Technologija

Labiausiai paplitęs būdas taikyti miltelinį dažymą metaliniams daiktams yra purkšti miltelius naudojant elektrostatinį ginklą. Pistoletas suteikia teigiamą elektros krūvį milteliams, kurie tada purškiamos ant įžemintą objekto paviršiaus. Priklausomai nuo paviršiaus, su kuriuo dirbama, formos ir dažų konsistencijos, pasirenkamas purkštuvas šiam elektrostatiniam dažymui. Nupurškus objektas yra kaitinamas. Kaitinimo metu milteliai lydosi į tolygią plėvelę. Vėliau jį atšaldžius suformuojama kieta danga. Kartais visų pirma įkaitinamas metalas, tuomet milteliai purškiami ant įkaitinto paviršiaus – viskas priklauso nuo rezultato, kurį siekiama išgauti.

Kitas taikant miltelinio dažymo metodas, vadinamas verdančio sluoksnio metodu, yra paremtas pagrindo įkaitinimu ir panardinimu į miltelius. Tokiu būdu milteliai lydosi ir prilimpa prie paviršiaus. Tolimesnis kaitinimas naudojimas galutiniam dangos išdžiovinimui. Šis metodas dažniausiai naudojamas, kai siekiama išgauti storesnę nei 300 mikrometrų dangą (tokiu būdu dažniausiai dengiamos indaplovių lentynos)

Kadangi miltelinis dažymas nėra paremtas skystais dažais, juos naudojant galima gaminti storesnę/kietesnę dangą nei su įprastiniais skystais dažais, be to, naudojant šią technologiją išvengiama skystiems dažams būdingų „nubėgimų“ ir kito broko dengiant vertikalius paviršius.

Nesvarbu, kuris dengimo procesas yra naudojamas, drąsiai galima teigti, jog milteliniai dažai yra ekonomiški, ekologiški ir lengvai naudojami! Rezultatas- vienoda, patvarus, aukštos kokybės ir patraukli danga!

No Comments

Post a Comment